#481 2013-01-24 08:46:44

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Ta inwestycja miala byc zrealizowana do konca 2009 roku (!!!) a Os Inkubacji miala byc gotowa przed Euro. A to obiecywal sam Dutkiewicz i sa na to swiadkowie.
Wiec poki faktycznie robota nie ruszy to nie uwierze juz  nic co obiecuje Dutkiewicz i Radni z jego klubu i ponownie pytam dlaczego radny Michalak nie wykazuje takiego zaangazowania w sprawy lokalne, jakie ma przy wlasnych sprawach?

Offline

#482 2013-01-24 13:19:39

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Łukasz N. napisał:

Panie Kamilu, jeśli się nie mylę to na poprzedniej stronie Pan Michalak napisał, że w tym roku ta inwestycja zostanie zrealizowana, gdyż zostały na nią zapisane pieniądze w budżecie w roku 2013.

Tak, od Głównej do Małomickiej (czyt. od "4 liter" strony, ponieważ nigdy ten etap nie był wskazywany jako pierwszy, najpilniejszy, najważniejszy, etc. - nawet biorąc pod uwagę opinii mieszkańców najbardziej zainteresowanych tą sprawą) - można sprawdzić jaki to jest % realizacji inwestycji - chociaż na moją propozycję umieszczenia planów w formie elektronicznej nie dostałem od p. Michalaka odpowiedzi - a projekt zakłada utworzenie tej ścieżki od Leśnicy do Głównej.
Po szczegóły zapraszam do wątku o tej ścieżce.

Offline

#483 2013-01-24 14:10:02

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Moment, moment...to chcecie mi powiedziec, ze obiecany (i podobno zadeklarowany w budzecie) ciag pieszo-rowerowy to nie jest odcinek z Lesnicy (kolo kosciola) do osiedla Malowniczego???
Hahahahah....no to niezle jaja

Czyli wogole nie bedzie na razie robione to co obiecal Dutkiewicz??? Przeciez glownie chodzilo o bezpieczne przejscie/przejazd na rowerze przez waski i niebezpieczny odcinek Marszowickiej gdzie nie ma pobocza. Przeciez miedzy Glowna a Malomicka jest chodnik (blizej Malomickiej) a od mostu do Glownej jest spore pobocze.

Szkoda slow na te bande nierobow i partaczy....tak jak napisal Radian - robia wszystko od DUPY strony

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-01-24 14:11:59)

Offline

#484 2013-01-24 15:10:52

Lustrator Radnych

Gość

Re: Działalność radnego

Czy sprawa dotacji dla swojego stowarzyszenia PIMP LOM Wrocław,
nie spowodowała, że Radny Michalak zaniedbał sprawę o ważnym ciężarze społecznym
jakim jest 200 metrów ul. Wojanowskiej leżącej dosłownie o "rzut kamieniem" od miejsca gdzie On mieszka ?

Cytat z GazWyb:
"Wygląda na to, że mieszkańcy Stabłowic na kilka lat przegrali walkę o to, by powstająca ulica Wojanowska połączyła nowe osiedla bloków w rejonie ulic Kokosowej i Olbrachtowskiej z ul. Starogajową. To skróciłoby im o 1,5 km drogę do przystanków tramwajowych przy ul. Kosmonautów i o tyle samo trasę autem do centrum miasta."

A tyle dobrego i dla tak wielu ludzi dałoby te 200 m drogi warte mniej więcej tyle ile ta dotacja.

Ach, tylko pomarzyć sobie można o tym, co Radny jeden z drugim mogą zrobić dobrego bezinteresownie dla obywateli gdyby tylko nie byli rozpraszani innymi "ważnymi w ich mniemaniu dotacjami i pozwoleniami".

#485 2013-01-24 17:16:04

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Spoko, spoko...poczekaj az Michalak ruszy ze swoja developerka i wtedy zobaczymy co miasto zrobi mu za darmo i od reki
Reka na pulsie jest

Offline

#486 2013-01-24 18:29:39

Hirohito

Member

Zarejestrowany: 2012-01-12
Posty: 12
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Proszę przyjąć najszczersze kondolencje, przykro mi z powodu Pańskiego i Pańskich Bliskich  bólu...

Tak, 5 punktów na półmetku to mało, i proszę nie deprecjonować problemu festynami bo nie o to tu chodzi. I chociaż sporo można by do tych punktów nadpisać, zresztą do późniejszych również, ale zwarzywszy na trudny dla Pana czas dam sobie spokój nie skomentuję.
A propos Pańskich ostatnich tarapatów zwrócę uwagę na zupełnie inną rzecz: ja paradoksalnie uważam, że miał Pan dobry pomysł z Inkubatorem, ale po raz kolejny wyszło, że Pan nie umie walczyć. Krótko: spiepszył pan sprawe. mówi Pan- "wierzę w to", ale kazali się Panu wycofać i się Pan wycofał, więc zapytam biblijnie niejako: jakaż jest Pana wiara?

Offline

#487 2013-01-25 10:08:06

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Kamil Kędzior napisał:

Moment, moment...to chcecie mi powiedziec, ze obiecany (i podobno zadeklarowany w budzecie) ciag pieszo-rowerowy to nie jest odcinek z Lesnicy (kolo kosciola) do osiedla Malowniczego???
Hahahahah....no to niezle jaja

Czyli wogole nie bedzie na razie robione to co obiecal Dutkiewicz??? Przeciez glownie chodzilo o bezpieczne przejscie/przejazd na rowerze przez waski i niebezpieczny odcinek Marszowickiej gdzie nie ma pobocza. Przeciez miedzy Glowna a Malomicka jest chodnik (blizej Malomickiej) a od mostu do Glownej jest spore pobocze.

Szkoda slow na te bande nierobow i partaczy....tak jak napisal Radian - robia wszystko od DUPY strony

Kamil, czy Ty nie widzisz tej oczywistej-oczywistości jak to mawiał klasyk?
Jak myślisz, dlaczego powstaje to od dupy strony? Średnio inteligentny jeżozwierz jest w stanie się połapać - czy łatwiej wybudować kawałek oświetlonego chodnika tam, gdzie na całej trasie jest już oświetlenie i szerokie pobocze, czy tam gdzie go nie ma? Przejdź się od Głównej do Małomickiej - jest ładne szerokie pobocze i chodnik, oświetlone w nocy. Jak wracam nocnym autobusem, to dojeżdżam do Głównej, bo jest dużo bezpieczniej iść na Osiedle Malownicze oświetlonym poboczem niż ciemną ulicą. A i jeszcze dowcip - wiecie jaki jest jedyny odcinek bez pobocza i oświetlenia na trasie Główna-Osiedle Malownicze? Jak myślicie, jest za czy przed Małomicką? Tak, wygraliście prodiż - jedyny nieoświetlony odcinek z tej strony bez pobocza jest ZA ulicą Małomicką. Tak więc ten kawałek inwestycji nie da mieszkańcom - czy to Marszowic, czy to Osiedla Malowniczego kompletnie NIC.
A największy żal mam taki, że Radny robi ze mnie idiotę, i próbuje wmówić, że skoro nie dało się zrobić tej potrzebnej części, to wywalczył tę bardziej potrzebną, bo jak jeździ na rowerze, to mu na chodniku przy moście za ciasno. Na chodniku! Czyli tam jest chodnik. No to wybudujmy chodnik tam gdzie jest chodnik.
Tak jak pisałem, Radny zrobił w praktyce krecią robotę (jeśli miał cokolwiek z tym wspólnego), PRowy chwyt - tak budujemy Marszowicką, odczepcie się już. Jakby w ogóle nie rozpoczęli tej inwestycji, byłoby lepiej dla mieszkańców. Bo teraz sprawa jest zamieciona przez dywan - a tam gdzie ludzie idą codziennie z narażeniem życia i zdrowia zostanie odsunięte nad nie wiadomo kiedy.

EDIT: Jeszcze jedno - Jurek w Radio Wrocław powiedział, że zrezygnował z dotacji. Jakim prawem, jeśli złożył rezygnacje ze stanowiska? Na stronie JCI Wroclaw nie ma żadnej informacji, żeby Jurek był w zarządzie. Czyżby kierowanie z tylnego siedzenia? Dla ciekawych - zarząd JCI Wrocław 2013 http://jciwroclaw.pl/o-nas/zarzad-jci-wroclaw

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2013-01-25 10:16:02)

Offline

#488 2013-01-25 11:37:11

PIMP z JCI

Gość

Re: Działalność radnego

Do tolek_88.
Wyjaśnienie dot. JCI LOM Wrocław.
To nie ta organizacja starała się o dotację tylko stowarzyszenie
o nazwie PIMP LOM Wrocław (Polska Izba Młodych Przedsiębiorców).
Proszę w googlach wrzucić zapytanie: "KRS 0000236896" i dostaniesz odpowiednie info.   

Jak naprawdę wygląda sprawa relacji PIMP LOM Wrocław a JCI LOM Wrocław najlepiej
w moim mniemaniu może wyjaśnić Radny J.Michalak.

#489 2013-01-28 12:04:24

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

Trochę przespałem dyskusję, bo ostatnio nie chce mi się zaglądać w forum, które zamieniło się w wylewanie wszelkich swoich żali na jedynego radnego, który chce jeszcze z Wami rozmawiać (żale wylewacie, on rozmawia, mimo, że na niego nie głosowaliście... a gdzie są Wasi radni, co?).

Ale w temacie 1,5 miliona widzę, że jest więcej, którzy jak ja, widzą tu normalne, prorozwojowe działanie radnego. No i fajnie. Pozdrowienia dla wszystkich.

B.

Offline

#490 2013-02-27 10:50:59

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Wszystkich zainteresowanych systemem komunikacji publicznej we Wrocławiu zapraszam na piątkową sesję nadzwyczajną, na godz. 17.00. Podaję planowany porządek obrad.

PORZĄDEK OBRAD
XXXIX SESJI
RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA
ZWOŁANEJ W TRYBIE NADZWYCZAJNYM
1 marca 2013 roku, godz. 17:00
SALA NR 200, SUKIENNICE 9
WE WROCŁAWIU

1.    Informacje i komunikaty Przewodniczącego i Prezydenta.
2.    Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.
3.    Interpelacje i zapytania.
4.    Informacja Prezydenta na temat:
a)    dystrybucji i dostępności biletów MPK,
b)    umowy zawartej z Mennicą Polską – realizacji oraz ewentualnych aneksów,
c)    kosztów, awaryjności i ewentualnych odszkodowań dotyczących biletomatów oraz umów z podmiotami obsługującymi
- Dyskusja
5.    Informacja Prezydenta na temat taboru autobusowego i szynowego:
a)    stan techniczny i awaryjność w aspekcie bezpieczeństwa pasażerów,
b)    czystość i komfort jazdy,
c)    punktualność odjazdów,
d)    okres eksploatacji obecnie kursującego taboru autobusowego i szynowego,
e)    ilość i skutki kolizji drogowych z udziałem taboru autobusowego
i szynowego.
- Dyskusja

6.    Informacja Prezydenta na temat struktury zatrudnienia, siatki płac
oraz wartości posiadanego majątku, w tym posiadanych na własność
lub dzierżawionych przez spółkę MPK nieruchomości.
- Dyskusja
7.    Informacja Prezydenta na temat sieci linii autobusowych i tramwajowych
na terenie Wrocławia:
a)    gęstość i częstotliwość połączeń wszystkich peryferyjnych dzielnic Wrocławia do centrum miasta,
b)    likwidacji i skracania linii komunikacji miejskiej w ciągu ostatnich 5 lat,
c)    przystosowanie komunikacji miejskiej do nowo powstających
i zasiedlanych osiedli Wrocławia.
- Dyskusja

8.    Informacja Prezydenta na temat sytuacji finansowej MPK Sp. z o.o.
- Dyskusja

9.    Informacja Prezydenta na temat wysokości środków unijnych wykorzystanych przez Wrocław na rozwój komunikacji zbiorowej.
- Dyskusja

10.    Informacja na temat planów i zaawansowania przygotowań do rozbudowy transportu szynowego na Psie Pole, Nowy Dwór i Jagodno.
- Dyskusja
11.    Wolne wnioski i oświadczenia.

Offline

#491 2013-02-27 11:06:07

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Działalność radnego

Panie Jurku
Myslę, że zamiast bić pianę na temat Jagodna trzeba przystapić do budowy linii tramwajowej przez Długą i zacząć rozmawiać o linii omijającej centrum , od Astry do Grabiszyńskiej przez Gądowiankę.
Co do biletów to w poniedziałek próbowalem kupić bilet w biletomacie za gotówkę - 2 próby nieudane. Mennica winna jest mi 1,10zł. Jak je mogę odebrać ? Może najwyższy czas wprowadzić dodatkową sprzedaż biletów w kioskach jak za dawnych czasów.
Co z wnioskiem mieszkańcow Żernik Nowych o utworzenie Rady Osiedla?

#492 2013-03-19 15:30:22

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Działalność radnego

Startuje we Wrocławiu budżet obywatelski. Zachęcam http://m.wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/51,1 … 4.html?i=0

Offline

#493 2013-03-19 16:27:55

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

haha...2mln
A ile wydaliscie juz na Slask Wroclaw od poczatku roku?

Smiech na sali i dzialanie PRowskie

Offline

#494 2013-03-22 13:46:15

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Działalność radnego

No właśnie - ze śląskiem to mam sugestię do p. radnego.
Proszę zgłosić postulat, że to nie miasto odkupi udziały od Solorza, tylko mu chętnie sprzeda.

Co więcej - miasto zamiast płacić Solorzowi 20 baniek za dziurę w ziemii koło stadionu, powinno zażyczyć sobie odszkodowania za zniszczenie tego terenu. Był tam ładny zagajniczek z masą drzewek samosiejek. Została pustynia.

Tyle w tym temacie

Offline

#495 2013-03-29 13:00:54

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Działalność radnego

Napisalem Ci na FB, ale napisze Ci i tutaj panie 'radny' - Twoja wypowiedz do radnej Granowskiej byla na poziomie wypowiedzi Dutkiewicza o Lodzi - dno i 5 metrow mulu.
Mam nadzieje, ze to Twoja ostatnia kadencja, bo mowisz o kulturze dyskusji a sam wypowiadasz sie jak ostatni prostak.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ciaza-po-ciaza-obumarla.pun.pl www.zslia.pun.pl www.siatkarskagrupa.pun.pl www.zarzadzanie2013.pun.pl www.tekkasquadron.pun.pl