• Index
  •  » Leśnica
  •  » Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

#16 2012-11-21 20:30:08

Arek

Gość

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

Arek napisał:

Panie Jerzy

ileż można wywoływać Pana do tablicy...a potem się niektórzy dziwią, że tak się obrywa Radnemu Michalakowi

totalna zlewka, czyli wszystko w normie

#17 2012-11-25 00:14:23

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

Panie Arku, to nie zlewka, tylko sporo zadań w "miesiącu budżetowym" (szczegóły w wątku http://www.lesnica.pun.pl/viewtopic.php?id=268&p=26). We środę, w ramach prac nad nowym systemem osiedlowym, uczestniczyłem w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Spraw Obywatelskich UM.

Rozmawialiśmy m.in. o możliwości wspólnego przeprowadzenia wyborów do Rad Osiedli i RM. Choć z podanych przez Pana powodów byłoby to może słuszne, jednak:

- wybory do obu ciał odbywają się na podstawie różnych ordynacji wyborczych, a komisje wyborcze mają w tych wyborach różne obowiązki i uprawnienia,
- ujednolicenie nie jest zatem możliwe, chyba, że w jednym lokalu wyborczym, w jednym okręgu itd., funkcjonowałyby dwie komisje wyborcze,
- czasem jednak mamy do czynienia z różnie zakreślonymi okręgami, co powodowałoby konieczność głosowania w dwóch różnych miejscach.

Poprosiłem o krótką ekspertyzę prawną w tej sprawie, ale dopowiadając na Pana pytanie- nie wierzę w możliwość wspólnego przeprowadzenia wyborów.

Ostatnio edytowany przez Jerzy Michalak (2012-11-25 00:15:30)

Offline

#18 2012-11-25 12:22:43

Arek

Gość

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

dziekuję za długo wyczekiwaną odpowiedź


nie znam prawa, ale z tego co Pan pisze to rzeczywiście połączenie wyborów nie ma racji bytu.

w tej sytuacji, co by Pan nie robił w kwestii pobudzenia RO, ich budżetu, to nie ma to znaczenia, gdyż wyborcy nie pójda na wybory


więc to co wynika z pierwotnego Pana planu to odbieram jako chęć wycięcia RO z Wrocławia...i nie mam tu zamiaru bronic RO, bo rzeczywiście w tej wersji nie mają one sensu

może lepiej niech Pan popracuje nad ich kompetencjami i relacjami z magistratem, bo to tu jest największy problem, Dutkiewicz permanentnie udaje, że RO nie widzi.....zamiast grzebania przy ordynacji wyborczej

#19 2012-12-02 23:06:06

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

Polecam lekturę - Jurek zapowiada zmiany
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html


Panie Krysia_w7, Ulinqa, Panowie Arek, Bodiniusz, Tolek_88, Sprintek, Kamil i inni świadomi mieszkańcy.
Na wiosnę wybory,szczerze zachęcam do kandydowania - rady osiedli są takie, jacy ludzie w nich działający.
Warto aby były to osoby, które mają prawdziwy zapał, a wydaje mi się, że właśnie tacy jesteście.
A jeżeli Jurkowi uda się prawdziwa reforma, będziecie mogli dużo zdziałać. Chyba warto?

Joanna Lisowska

Offline

#20 2012-12-03 00:52:41

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

JL napisał:

Polecam lekturę - Jurek zapowiada zmiany
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ … ,id,t.html


Panie Krysia_w7, Ulinqa, Panowie Arek, Bodiniusz, Tolek_88, Sprintek, Kamil i inni świadomi mieszkańcy.
Na wiosnę wybory,szczerze zachęcam do kandydowania - rady osiedli są takie, jacy ludzie w nich działający.
Warto aby były to osoby, które mają prawdziwy zapał, a wydaje mi się, że właśnie tacy jesteście.
A jeżeli Jurkowi uda się prawdziwa reforma, będziecie mogli dużo zdziałać. Chyba warto?

Joanna Lisowska

Rozważałem przed poprzednimi wyborami, ale uznałem, że szkoda pary. Z jednej strony sąsiedzi, którzy nawet swoje podwórko mają często w nosie... no, może nie całkiem, bo lubią sobie ponarzekać. Z drugiej strony forum, na którym mając swoją opinię jestem zwyzywany od idioty Jak nie ja, to jedyny radny, który się tu pokazuje. Jak nie on, to Prezydent Miasta (czy Wam się podoba, czy nie - wybrany w demokratycznych wyborach, do tego ogromną przewagą głosów)

Przyznam, że spodobał mi się ten wątek, bo poza przerywnikami, była konkretna dyskusja między Panią, a p. Jerzym.

Powiem tak - mam tyle ciekawych rzeczy do robienia w życiu prywatnym, że głównie cierpię na brak czasu. W drugiej kolejności na nadmiar stresów (np. w pracy). Uprawiając różne hobby jestem poza (może ponad ) tym wszystkim (forum, polityką, osiedlami, um, ro, a nawet nieprawidłowościami za moim płotem).

Szanse na to, że znajdę na to chęci oceniam obecnie na 10%.


Pozdrawiam i oczywiście życzę wytrwałości

Offline

#21 2012-12-03 11:05:08

Zbigniew Wojciechowski

Gość

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

Panie Bodiniuszu myślę,że twoja postawa jest uzusadniona i częściowo podzielam ją. Szkoda pary ,która idzie w gwizdek. Cztery lata w RO to pasmo porażek. Dlaczego ? Myślę, że radny Michalak ( proszę zauważyć opusciłem formę Pan) prawidlowo zdiagnozował stan RO - trupy. I nie dlatego ,że mają zbyt mało kompetencji. Nawet przy dzisiejszych uprawnieniach RO mogłyby odegrać dużą rolę gdyby była dobra wola ze strony miejskich radnych i urzędników.
Na ostaniej sesji Rady Miejskiej toczyła się "ostra dyskusja" na temat statutu RO . Spierali się radni ; Michalak Lorenc,Czepil i inni. Wszyscy mieli na uwadze dobro RO. Tyle teori. Czas na praktykę przyszedł później , podczas głosowania nad wnioskiem mieszkańców Żernik Nowych w sprawie uchybień przy uchwalaniu mpzp( plan mpzp uzyskał także negatywna opinię RO Leśnica). Miażdżącą przewagą glosów  ( chyba 2 przeciw , 1 wstrzymujący się) odrzucono wniosek, bez debaty nad jego zasdnością. Więcej czasu poświęcono skardze mieszkańca ,"pieniącego" się o 2 złote.
Dlaczego sprawy ważne dla lokalnych społeczności , które wywrą wpływ na ich środowisko i komfort życia nie są dyskutowane.Dlaczego mieszkańcy nie maja na nie wpływu. Myślę ,że że kilka lat temu trafnie to określiła radna Wanat( przy okazji zebrania przy przejeździe na Koninskiej) : " ludzie ( mieszkańcy ) generalnie są niekumaci i tak nic nie zrozumieją". Widzę ,że ta dewiza jest wciąż żywa wśród radnych i urzędników.I dopóki tak będzie żadne zmiany w statutach RO nie pomogą . Radni miejscy i urzędnicy musza podzielić sie wladzą ze społeczenstwem( prosze nie myśleć ,że zwiększenie budżetu RO o kilkadziesiąt tysięcy coś zmieni) , ale czy to mozliwe?

#22 2012-12-03 19:52:31

Arek

Gość

Re: Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

JL napisał:

Panie Krysia_w7, Ulinqa, Panowie Arek, Bodiniusz, Tolek_88, Sprintek, Kamil i inni świadomi mieszkańcy.
Na wiosnę wybory,szczerze zachęcam do kandydowania - rady osiedli są takie, jacy ludzie w nich działający.
Warto aby były to osoby, które mają prawdziwy zapał, a wydaje mi się, że właśnie tacy jesteście.
A jeżeli Jurkowi uda się prawdziwa reforma, będziecie mogli dużo zdziałać. Chyba warto?

Joanna Lisowska

Pani Joanno, dziękuję za zauważenie mojej osoby

popieram w pełnej rozciągłości zdanie Pana Zbigniewa Wojciechowskiego...dopóki magistrat nie zacznie się liczyć ze zdaniem RO i nie zacznie konsultować z nimi działań w mieście to żadne majstrowanie Radnego Michalaka nic tu nie da....jego działanie tylko przyspieszy dorżnięcie RO, bo ludzie i tak na wybory nie pójdą, nie łudźmy się


więc ja się z koniem nie zamierzam kopać

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Zmiany w statutach osiedli - konsultacje ogólnomiejskie

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.transport13.pun.pl www.rozpierdalaczeciemnosci.pun.pl www.osp-racula.pun.pl www.pfc2d.pun.pl www.cosiedzialowczoraj.pun.pl