• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#181 2014-02-18 10:10:46

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tłoku, budżet miasta nie zawsze operuje nazwami konkretnych zadań. Sprawy pilnuję i gdy będzie znany termin przetargu dam o tym znać. Pozdrawiam

Offline

#182 2014-02-25 23:32:09

Bodiniusz

Member

Skąd: Złotniki
Zarejestrowany: 2007-03-31
Posty: 414
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

A... to tam jeszcze nie ma tej ścieżki??

Offline

#183 2014-04-17 12:21:26

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jerzy Michalak napisał:

Tłoku, budżet miasta nie zawsze operuje nazwami konkretnych zadań. Sprawy pilnuję i gdy będzie znany termin przetargu dam o tym znać. Pozdrawiam

Czy coś wiadomo? Budżet jest na ten rok, a o przetargu ani widu ani słychu. Czy znane są jakieś wstępne plany rozpisania tego przetargu? Kiedy?

Offline

#184 2014-04-17 16:01:42

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tłoku (jak to się wyraził Jerzy Michalak) - uważnie czytaj - powyżej jest napisane "... jak będzie znany termin przetargu dam o tym znać...". A skoro Jerzy nie daje znać - to znaczy, że termin przetargu nie jest znany - taka prosta logika.

Przecież od samego początku ta ścieżka to wielka ściema i puste obietnice. Zawsze była łatą na budżet, aby pokazać jak dużo będzie inwestowane w mieście i zawsze jest z jakiś magicznych powodów (Copperfield?) przesuwane na następne lata.
Od kiedy to Wrocław dba o mieszkańców, o ich bezpieczeństwo? Wrocław (czyt. radni i prezydent, albo prezydent i radni) dbają jedynie o swoją kasę i "zaplecze", aby wygrać następne wybory. A Ty, Kowalski, ciesz się, ze możesz płacić haracz, ponieważ jesteś jedynie trybikiem w całym tym społeczeństwie, którego obowiązkiem jest utrzymywać małą grupę zadowolonych ludzi - taka oligarchiczna demokracja.
A jak coś się Tobie nie podoba - idź, pobaw się na stadionie, bo Twoim obowiązkiem jest mieć wkład w jego utrzymanie - a to już powód do zadowolenia, patrz wyżej.

Offline

#185 2014-04-17 16:49:10

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tolku, Tolku, Tolku ... to komputer poprawił mi na ... Przepraszam, teraz dopiero zauważyłem.

Offline

#186 2014-04-17 16:58:02

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Poza tym, ze "Tolku, Tolku" to moze jakies konrety wodolejco...?

Offline

#187 2014-05-23 07:15:08

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

No i dotarły do mnie informacje, że ", że budowa ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ulicy Marszowickiej może zostać wstrzymana na czas nieokreślony."
Ciekawe czy nasi radni i pilnujący sprawy wicemarszałek coś wiedzą, bo nie chce mi się wierzyć, że nie... Tylko szkoda, że nie ma żadnej informacji na ten temat...

Offline

#188 2014-05-28 13:46:20

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Dlaczego mnie to nie dziwi? Komentarz zbędny.

Offline

#189 2014-05-29 15:45:25

Gator

New member

Zarejestrowany: 2014-05-29
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Dostałem dziś informację z Wydziału Inżynierii Miejskiej że:
"W obecnej chwili Wrocławskie Inwestycje przygotowują procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. Rozpoczęcie robót planowane jest w bieżącym roku."
czekamy .....

Offline

#190 2014-06-05 08:54:22

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

i jest przetarg
(jak rozumiem, dla Jurka to zaskoczenie, bo obiecał pilnować sprawy i dać znać, jak tylko będzie coś wiedział. No ale nie znęcajmy się, bo jak powiedział Bodiniusz, jest jedynym co się tu pojawia)

Offline

#191 2014-06-05 10:16:50

DD

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

rzeczywiście jest ogłoszony przetarg - pytanie tylko dlaczego na długości Osiedla Malowniczego nie jest planowana ralizacja tego zadania? Ta takie typowe dla PL zrobić coś ale nie dokońca.

#192 2014-06-05 14:39:25

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Przetarg nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zapowiedziałem już jakiś czas temu, że prace mają ruszyć w tym roku.

Offline

#193 2014-06-05 15:28:57

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

DD napisał:

rzeczywiście jest ogłoszony przetarg - pytanie tylko dlaczego na długości Osiedla Malowniczego nie jest planowana ralizacja tego zadania? Ta takie typowe dla PL zrobić coś ale nie dokońca.

może dlatego, że przez Osiedle Malownicze już prowadzi ścieżka rowerowa? Też mi się nie podoba to rozwiązanie, ale lepsze to niż nic. Co już pisałem w tym wątku, nie oszukujmy się - kluczowy jest odcinek Leśnica <> Osiedle Malownicze. Tam jest największe zagrożenie i dochodzi do największej ilości wypadków. Pozostałe odcinki mają przynajmniej szczątkowy chodnik/pobocze.

Ostatnio edytowany przez tolek_88 (2014-06-05 15:29:55)

Offline

#194 2014-06-05 15:42:31

DD

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

tolek_88 napisał:

DD napisał:

rzeczywiście jest ogłoszony przetarg - pytanie tylko dlaczego na długości Osiedla Malowniczego nie jest planowana ralizacja tego zadania? Ta takie typowe dla PL zrobić coś ale nie dokońca.

może dlatego, że przez Osiedle Malownicze już prowadzi ścieżka rowerowa? Też mi się nie podoba to rozwiązanie, ale lepsze to niż nic. Co już pisałem w tym wątku, nie oszukujmy się - kluczowy jest odcinek Leśnica <> Osiedle Malownicze. Tam jest największe zagrożenie i dochodzi do największej ilości wypadków. Pozostałe odcinki mają przynajmniej szczątkowy chodnik/pobocze.

Zgadzam się sam fakt, że przetarg został ogłoszony i będzie realizowany to bardzo dużo i nie ma co narzekać. Faktem jest jednak również to, że na docinku wzdłuż Osiedla Malowniczego nie ma ścieżki rowerowej, nie chodnika. To jest droga wewnętrzna na prywatnym gruncie. Mieszkańcy tych posesji jeśli ruch wzrośnie (a to nieuniknione) mogą zwyczajnie się odgrodzić w majestacie prawa i nic im nie zrobisz. Efekt będzie taki, że cała inwestycja będzie miała na samy środku brak chodnika – ścieżki rowerowej. Wtedy alternatywą pozostanie skorzystanie z drogi na tym odcinku. Dodam tylko odcinku gdzie samochody jadą dość szybko. Inaczej miasto chce zaoszczędzić kosztem czyjeś własności.

#195 2014-06-05 18:11:01

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

tolek_88 napisał:

^^ generalnie cały teren Osiedla Malowniczego jest terenem prywatnym z ograniczoną służebnością. Natomiast nie zanosi się na jego zamknięcie. W praktyce prawda jest taka, że wzdłuż osiedla / osiedlem można wieczorem w miare bezpiecznie przejść oświetloną drogą. Natomiast krytyczny jest kawałek od osiedla do Leśnicy, gdzie droga jest kręta, brak pobocza, jakiegokolwiek oświetlenia.

Już pisałem o tym w 2011 Osiedle Malownicze ma dość dobrą infrastrukturę. Jest największym osiedlem w tym rejonie, kilkakrotnie większym od "właściwych" Marszowic. Nie spodziewałbym się jakiejś drastycznej zmiany w ruchu pieszym wzdłuż osiedla, gdyż właśnie osiedle będzie generowało największy ruch. Biorąc pod uwagę budowę domów mieszkalnych, z dość dużym potencjalem przyrostu.
Pisząc o ścieżce rowerowej przez OM miałem na myśli ciąg Wolfkego - Jahna - Modelskiego.
Podsumowując -
1) Cieszmy się, że wreszcie został rozpisany przetarg i miejmy nadzieje, że obejdzie się bez protestów
2) Wariant pełny byłby idealny, natomiast ten jest nienajgorszy (nowszym na tym forum przypomnę, że były pomysły wybudowania tylko części od Stabłowic)
3) Walka o Marszowicką trwa już chyba od 5ciu czy 6ciu lat, cieszyłbym się nawet jakby w pierwszym etapie był tylko odcinek Leśnica-Osiedle (podejrzewam, że wtedy nikt by nie zauważył brakującego odcinka)
4) Miejmy nadzieję, że w kolejnym etapie zostanie wybudowany odcinek wzdłuż osiedla.
5) nawet wypadku odgrodzenia się mieszkańców wzdłuż drogi, potencjalny pieszy czy rowerzysta będzie miał wybór - wybrać dłuższą a bezpieczną drogę przez osiedle, czy niebezpieczną drogę drogą Obecnie takiego wyboru na odcinku do Leśnicy nie ma.

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.afrodyta.pun.pl www.pgis2010.pun.pl www.poloznictwo2010.pun.pl www.pokefireonline.pun.pl www.gra-fairy-tail.pun.pl