• Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

#136 2012-12-11 13:05:23

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Tolku, mam wrażenie, że nie wyraziłem się komunikatywnie. Powiem zatem prosto: nie udało mi się załatwić wszystkiego. Będziemy mieli tylko to, o czym napisałem. Nie dałem rady przeforsować innego projektu, odniosłem porażkę. W następnym rozdaniu budżetowym ponowię próbę, aż do skutku.

Offline

#137 2012-12-11 18:12:23

Radian

Member

Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 32
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jerzy Michalak napisał:

Panie Radianie, miło mi, że przyjmuje Pan, iż moja opinia w sprawie ma moc decyzyjną. Niestety nie zawsze tak jest. To, że zgadzam się z argumentacją za pewnym rozwiązaniem, nie oznacza automatycznie, że to rozwiązanie będzie realizowane w pierwszej kolejności.

Skoro Pan potrzebował opinii nt., który etap realizować - to myślałem, że potrzebne są konsultacje społeczne w celu określenia od czego najefektywniej zacząć (przy założeniu zbyt małego budżetu). Niestety rzeczywistość jest taka, że mieszkańcy sobie, a miasto sobie. I jak zwykle to nie miasto jest dla mieszkańców - tylko mieszkańcy dla miasta...

Jerzy Michalak napisał:

Nie wiem, czy badania ilościowe lub fokusowe były prowadzone, znaną mi argumentację przytoczyłem. Dokładny plan ścieżki, wszystkich etapów, był swego czasu wyłożony w Radzie Osiedla. Jeśli jest taka potrzeba "ściągnę" go raz jeszcze i przedstawię do wglądu w swoim biurze. Proszę tylko dać znać, czy taka forma jest do przyjęcia i kto byłby zainteresowany obejrzeniem planów.

Skoro taka argumentacja została podana - więc takie dokumenty, o które prosiłem wcześniej powinny istnieć.
Czy jest jakiś problem, aby je uzyskać?

Co do planów - to myślę, że najlepszym i najtańszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie ich w formie elektronicznej (plik graficzny) - wtedy każdy może sobie je pobrać i obejrzeć w każdej chwili.

Offline

#138 2012-12-12 10:39:20

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Ja tylko Jurku powiem Ci tak - w swoim programie miałeś:
"7. budową ścieżki rowerowej do Marszowic (dokumentacja projektowa w trakcie przygotowania),"
i racja - do Marszowic, znaczy skąd? Normalny człowiek zakłada, że z Leśnicy. Bo to Leśnica jest naszym "centrum", tam są tramwaje, tam są sklepy, tam są szkoły, przedszkola. Nawet kościół (tu prośba do osoby z ruchu Palikota, o darowanie sobie komentarza).
Ścieżka z Marszowic do czego? Skrzyżowania na Stabłowicach? Jest moim skromnym zdaniem nikomu nie potrzebna. Argumenty mam take, że po pierwsze już jest, po drugie jest bezpieczna i oświetlona. I przyznam, że jak mi się czasami zdarza wracać autobusem nocnym, to wybieram autobus dojeżdżający na przystanek przy Głównej, bo droga ze Stabłowic jest bezpieczna, szeroka, oświetlona (tak, powtarzam się).
Rozsądnie myśląc, nie mając pieniedzy na wybudowanie całego CPR trzeba było pomyśleć o półśrodkach. Zrobienie choćby oświetlenia, albo jakiegokolwiek pobocza wzdłuż Marszowickiej.
Przesuwanie środków z ważnej części na całkowicie niepotrzebną jest wbrew interesowi mieszkańców. Dzięki temu miasto ma wymówkę - dokładnie tak jak napisałeś Jurku - budujemy jeden etap, pozostałe później. Uważam, że to będą zmarnowane pieniądze i zmarnowana szansa.
Zapraszam Cię Jurku na wycieczkę rowerową z rodziną wzdłuż ulicy Marszowickej (całej). Od razu zauwazysz, która część jest najważniejsza dla wszystkich mieszkańców (Osiedla M. i właściwych Marszowic)

Offline

#139 2012-12-12 18:37:15

Jerzy Michalak

Member

Zarejestrowany: 2007-12-02
Posty: 433
Punktów :   -9 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Zapraszam Cię Jurku na wycieczkę rowerową z rodziną wzdłuż ulicy Marszowickej (całej). Od razu zauwazysz, która część jest najważniejsza dla wszystkich mieszkańców (Osiedla M. i właściwych Marszowic)

To nasza stała trasa, i przyznam, że na moście jest wąsko.

Offline

#140 2012-12-12 22:34:24

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jerzy Michalak napisał:

Zapraszam Cię Jurku na wycieczkę rowerową z rodziną wzdłuż ulicy Marszowickej (całej). Od razu zauwazysz, która część jest najważniejsza dla wszystkich mieszkańców (Osiedla M. i właściwych Marszowic)

To nasza stała trasa, i przyznam, że na moście jest wąsko.

Hmm, dziwnie to widzisz. Jest to jeden z szerszych chodników, na tej trasie i chyba najbezpieczniejszy. To świadczy o tym, że reszty tej ulicy najwyraźniej nie znasz

Offline

#141 2013-03-26 16:26:33

tolek_89

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Jurku, to która część CPR będzie w końcu budowana i kiedy? Mamy 2013 a ja koparek nie widziałem...

#142 2013-03-27 08:34:25

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

i nie zobaczysz Do Lodzi sie wyprowadz ;P

Offline

#143 2013-04-10 10:54:58

tolek_89

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Ja po prostu chciałbym się dowiedzieć, co się dzieje. W szczególności, że w Gazecie Leśnickiej jest całkiem inna informacja podawana niż to co mówił Jurek (odnośnie tego, czy scieżka będzie budowana od niepotrzebnej (Stabłowice) czy potrzebnej (Leśnica) strony)

#144 2013-05-06 12:07:15

JL

Administrator

Zarejestrowany: 2010-09-14
Posty: 74
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Informacja w gazecie pochodziła ze spotkania rady osiedla z wiceprezydentem Blujem i dyrektorem DiG p. Urbanek. W pierwszym etapie powstanie odcinek od Leśnicy do początku Osiedla Malowniczego oraz od końca nowej zabudowy do ul. Krzelowskiej. Realizację I etapu przewidziano na rok 2014r. Goście zapewnili nas, że nigdy nie była rozważana inna kolejność prac.
J.Lisowska

Offline

#145 2013-05-08 15:43:30

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Pewnie ci sami goscie 5 lat temu obiecywali ciag do konca 2010 roku.
Jechalem wczoraj tamtedy - nie chce byc zlym prorokiem, ale jesli ktos tam zginie potracony przez auto to odpowiedzialnymi za to posrednio beda urzednicy i R.Dutkiewicz.
Ta sciezka to nie nasze widzimisie, to nie kolejna fontanna, to bezpieczenstwo ludzi!!!

Offline

#146 2013-05-08 15:53:37

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Kamil, przecież masz nawet w tym wątku napisane, gdzie jest najniebezpieczniej

Jerzy Michalak napisał:

To nasza stała trasa, i przyznam, że na moście jest wąsko.

Offline

#147 2013-05-13 18:13:19

Kamil Kędzior

Moderator

Zarejestrowany: 2007-03-14
Posty: 520
Punktów :   11 

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

JL napisał:

Jest informacja z Wydziału Inżynierii Miejskiej  o  ciągu pieszo-rowerowym  Marszowice-Leśnica . Obecnie są prowadzone  rozmowy z właścicielami działek , na których ścieżka ma powstać. Do końca października ma być  gotowa koncepcja budowy ścieżki. Realizacja pierwszego etapu  Leśnica - Osiedle Malownicze planowana jest wstępnie na rok 2010.
Joanna Lisowska

Ten post byl wyslany w pazdzierniku 2009 roku...
Czy radny Michalak ktory tak blyskawicznie ewoluowal do OMC zastepcy prezydenta, powiem nam kiedy w koncu te cudne obietnice zostana spelnione? Bo od pomyslu budowy skad inad idiotycznej moim zdaniem kolejki gondolowej, do wbicia lopaty minelo chyba mniej niz 2 lata. A do budowy tego co jest niezbedne mieszkancom ciagle sie przymierzaja, planuja, mysla, konsultuja...

Ostatnio edytowany przez Kamil Kędzior (2013-05-13 18:24:50)

Offline

#148 2013-06-27 10:34:38

Leśniak

Gość

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Witam,
Przy okazji prowadzonej inwestycji związanej jak się domyślam z budową traktu przez las wzdłuż ulicy Marszowickiej, została całkowicie zablokowana droga leśna przebiegająca od ulicy Dolnobrzeskiej do Parku Leśnickiego, przecinająca ul Marszowicką obok kolektora MPWiK. Ścieżka została zdewastowana i zawalona stertą ściętego drewna, gałęzi i błota. Pytanie - czy możliwe jest podjęcie interwencji w celu odtworzenia przejezdności? Dodam tylko ze ścieżką poprowadzony jest zielony szlak turystyczny i służy ona lokalnej komunikacji pieszej i rowerowej dla Nowego Mokrego, jako bezpieczna alternatywa ulicy Dolnobrzeskiej.
Pozdrawiam M.L.

#149 2013-06-28 21:12:57

sprintek

Member

Zarejestrowany: 2007-07-21
Posty: 176

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Cześć Leśniak. Pewnie, że da się zainterweniować - najlepiej pisz na adres Rady Osiedla, bo nie zawsze jestem na bieżąco z obserwowaniem tego forum. Ja jestem do czwartku poza zasięgiem - więc najlepiej zrób zdjęcie, nawet telefonem komórkowym, aby było wiadomo o co chodzi i przekażemy sprawę dalej.

pozdrawiam
Piotr Łąk - sekretarz RO Leśnica

Offline

#150 2013-07-02 14:59:29

tolek_88

Member

Skąd: Marszowice
Zarejestrowany: 2007-11-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

przepraszam, a skąd informacje o tym, że jest to związane z budową ciągu? Bo z tego co wiem, to prace miały rozpocząć się w przyszłym roku, nie było nawet przetargu.

Offline

  • Index
  •  » Leśnica
  •  » Ścieżka rowerowa / chodnik przy Marszowickiej

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sherwood-dungeon-paladyni.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.fifaturki.pun.pl www.asg-mcz.pun.pl www.polandspeedteam.pun.pl